2015. szeptember 11. 19:52 - Sakusa

Sátánizmus

 Nos, ezzel a kis "vicces" képpel kezdeném el a bevezető túrát a sátánizmus világába, ugyanis sok keresztény ember van, aki elítéli ezt a vallást/mozgalmat. Azonban attól még, hogy valaki nem vallásos, nem feltétlenül sátánista. Maga a fogalom és a jelntése még nem utal semmi rosszra, csak egy ellentétes világnézetre, ami mást tart érdekesebbnek, más motívumokért rajong. No, de kezdjünk is bele a szakmai leírásba:

 A sátánizmus szó több értelemben is használatos. Használják különböző világképű és erkölcsrendszerű mozgalmak, vallások és szekták megjelölésére. A sátánizmus többnyire az okkult tudományokhoz kötődik, hívei a Bal Kéz Útját kövtik. A sátánizmus szó jelöli azon okkult tevékenységeket is, melyek a keresztény Bibliában szereplő Sátánhoz vagy valamely démonhoz szólnak, annak megidézével foglalkoznak.

Teista sátánizmus

 A teista sátánizmus - más néven spirituális vagy hagyományos sátánizmus a sátán (vagy valamely vele kapcsolatba hozott istenség vagy démon) imádatát jelenti, és magában foglal több nézőpontot és csoportot. Két típusát különíthetjük el, ezek a klasszikus és modern teista sátánizmust foglalják magukban.

 Klasszikus teista sátánizmus

 Az egyik csoport, mely a teista sátánizmus ághoz tartozik, az "anti-keresztények" csoportja, ők képviselik többnyire a keresztény mitológiára épülő  ördögimádatot, avagy sátánimádatot. Az "Anti-keresztény" megnevezés nem teljesen pontos, mivel léteznek (és léteztek) a kereszténység előtt is teista sátánisták (a júdaizmus ellentéteiként). Ezen vallás követői a bibliai Sátánt imádják, mint Isten ellentétét és ellenfelét.

 Modern teista sátánizmus

 Az ide tartozó csoportok nem ismerik el a Bibliában szereplő Sátán karakterét. Hitük a pogány és Babílóni vallásokban gyökeredzik. Néhány, a teista sátánizmushoz tartozó csoport, Sátánt emberszerű, de emberfeletti erőkkel rendelkező lényként képzeli el.

 Megint más csoportok az ősi istenségekkel, például Luciferrel, Enkivel vagy Melek Ta’us-sal hozzák kapcsolatba Sátánt. A spirituális sátánisták (akik többnyire a luciferi alakot, a fény hozóját) az önmegismerés és meditáció útjait választják, és azt vallják, hogy nincs közük a kereszténységhez, sem a Bibliához, így a keresztény értelemben vett sátánimádáshoz (ld. klasszikus teista sátánizmus) sem.

Jelképeik, szimbólumaik

- kígyó (spirituális sátánisták között az energiát jelképzi)

- lefelé mutató pentagramma (spirituális szempontból az emberi testben áramló chakrát jelképezi; a LaVey-i sátánizmusban pedig az öt őselemet)

- fekete és vörös szín (az alkímia jelképe - Egyiptom)

- sötétség (lélek női oldala, a tudatalatti)

- ördög vasvillája (Távol-Keleti szimbólum)

- baphomet (egy feltételezett bálvány neve volt, amelynek imádásával a templomos lovagrenk tagjait vádolták)

- 666 (a Nap kabbalisztikus négyzete

(animeseknek küldöm:3 /Naruto-Uchiha-Sharingan)

- fordított nyolcas, végtelen jele (halhatatlanság)

- koponya- és lábszárcsont (Magnum Opus jelképe)

- fordított kereszt (Magnum Opus jelképe)

 

 

"A halálugrás végén és a túlvilági tévén...

Majd rólad szólnak a hírek, Veled van tele a sajtó,

Aki a pokolra kíván jutni, annak balra a második ajtó!"

/Tankcsapda - Mennyország Tourist

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://sakucsapda.blog.hu/api/trackback/id/tr27780238

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása